2011-09-20

Ania Dąbrowska, Ania Movie (2010)

Na chłodne, jesienne wieczory ta płyta jak znalazł. Jest jedną z tych płyt, do których sezonowo wraca się z tym większym sentymentem. Cieszę się, że na polskim rynku muzycznym pojawiła się taka płyta, pełna nowych aranżacji tak dobrze znanych filmowych hitów.

Ania Dąbrowska (urodzona 7 stycznia 1981 w Chełmie) - Znana jako Ania - polska piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, poprzez udział w pierwszej edycji Idola podpisała kontrakt płytowy z BMG. Współpracowała m.in. z Krzysztofem Krawczykiem, Marylą Rodowicz, Andrzejem Smolikiem i Moniką Brodką.

Oficjalna strona piosenkarki: http://www.aniade.pl/

Dyskografia:
* 2004: Samotność po zmierzchu
* 2006: Kilka historii na ten sam temat
* 2008: W spodniach czy w sukience?
* 2010: Ania Movie

O Albumie:

Wytwórnia płytowa: Sony Music Entertainment
Wydany: 22 III 2010
Ilość utworów znajdujących się na płycie: 9
Czas trwania płyty: 40:01


Lista utworów:
1. Bang Bang *
2. Everybody's Talkin' *
3. Give Me Your Love
4. Across 110th Street *
5. Suicide Is Painless
6. Silent Sigh
7. Strawberry Fields Forever *
8. Deeper And Deeper
9. Sound Of Silence

* moje ulubione utwory z tej płyty


Klimatyczna jest to płyta, bardzo klimatyczna. Widać, że dopracowana i dźwiękowo, jak i aranżacyjnie. Melodyjność każdej z tych piosenek zniewala, każda może stać się potencjalnym hitem. Każda "ubrana" w nowe wdzianko z pięknych nut i dźwięków odżywa na nowo. Jeszcze nigdy nie słyszałam tak dobrych coverów, które zachowały cząstkę ze swojego pierwszego jestestwa, a jednocześnie były odrębnym tworem muzycznym. Naprawdę, bardzo dobre wydawnictwo. Doskonale współgrające z jesienną pogodą na zewnątrz, melancholijne, delikatne i sugestywne. Takie jak lubię najbardziej.

Muszę przyznać, że Ania Dąbrowska przeszła długą drogę od Idola, dojrzała twórczo i stała się świadomym twórcą. Cenię ją za to. I cenię za odwagę eksperymentowania.

Album oceniam na: 5

Na sam koniec, promujący płytę teledysk:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Follow