2015-08-07

Mini eksperyment fotograficzny


Jakiś czas temu, spontanicznie z moją siostrą postanowiłyśmy zrobić taki mini eksperyment fotograficzny. Panuje bowiem przekonanie, że dobry fotograf i telefonem komórkowym zrobi dobre zdjęcia. Postanowiłam się zmierzyć i podjęłam wyzwanie.
Fotografowałam swoim telefonem, Samsungiem Galaxy Grand Prime. Obrabiałam zdjęcia w aplikacji VSCO CAM. Właściwie nic specjalnego z nimi nie robiłam. Oceńcie sami, czy podołałam!Modelka: Eva (maxmodels)
Lepsza jakość zdjęć: facebook

Powiedzcie, może znacie jakieś inne wyzwania fotograficzne, ale do których używa się telefonu komórkowego? :)

5 komentarzy:

 1. Mam ten sam telefon i muszę przyznać, że odkąd go kupiłam, bardzo rzadko noszę ze sobą lustrzankę - on jest po prostu niesamowity. Ciężko więc powiedzieć, czy dobry fotograf zrobi dobre zdjęcie czymkolwiek. Jakby próbować te same kadry złapać słabym aparatem, np. typowym kompaktem za 150 zł, to efekt mógłby już nie być tak dobry.
  Ale kiepskiego fotografa i najlepszy aparat nie uratuje.
  Piękne zdjęcia zrobiłaś. Szczególnie podoba mi się to pierwsze czarno-białe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda, że teraz aparaty w telefonach są świetne i nie są gorsze od cyfrówek. Chodziło mi tutaj bardziej o to, że aparatem w telefonie ciężko robi się zdjęcia dobrej jakości, jakości w sensie kadru, kompozycji etc. Może o to w tym wszystkim chodzi, gdy słyszy się tego typu zdania.

   Dziękuję Ci ślicznie kochana :* Chciałabym zobaczyć Twoje zdjęcia! ^^

   Usuń
 2. Zawsze byłam zdania, że sprzęt nie jest aż tak ważny, jak umiejętności. Czasami mając dobry sprzęt a zerowe umiejętności i tak może wyjść coś bardzo słabego. A jeśli ktoś jest kreatywny, pomysłowy i eksperymentuje, to czymś prostym może stworzyć prawdziwe cuda :) Piękne zdjęcia! Gdybym nie wiedziała, nie powiedziałabym że robione telefonem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Eksperyment można zaliczyć do udanych :) W tej kwestii można wykonać tak wiele ujęć, pobawić się światłem i przeróbkami, że można uzyskać ciekawe zdjęcia zwykłych rzeczy. Czerwone włosy wniosły dużo do sesji.

  OdpowiedzUsuń

Follow