2012-01-05

all over town.


Skan horoskopu z jednej z gazet z
moim znakiem zodiaku.

Astrologia (gr. αστρολογία astrología = άστρον ástron + λόγος lógos, ’nauka o gwiazdach’) – polega na badaniu położenia ciał niebieskich przy założeniu, że istnieje korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi. Astralistyka postuluje, że we wszystkich kulturach świata zjawiska meteorologiczne, astralne, kosmiczne wywierają na ludzi przemożny wpływ, człowiek uważa je za znaczące lub decydujące o jego losie. Od astrologii odróżnia się astrolatrię, czyli kult gwiazd i planet, uważanych za demony, bóstwa lub ich siedziby.

Człowiek od wieków wpatrywał się w rozgwieżdżone niebo, studiując układy planet i gwiazd przepowiadał przyszłość, kreował charakterystyki poszczególnych znaków zodiaku... 

Astrologia fascynuje niejedną osobę. Wiele z nas tak naprawdę, nawet mimowolnie, czytuje wszelkiego rodzaju horoskopy. Sama nie należę do osób, które z fascynacją codziennie wyszukują takie teksty. Sceptycznie podchodzę do tych drukowanych w gazetach, zbyt dobrze wiem, że więcej w nich psychologii niż prawdziwej astrologii. Ale co jest takiego, że po nie sięgamy? Wierzymy w nie? Oczekujemy ich sprawdzenia?

Gdy zaglądamy do gazet, poszukujemy horoskopu, który ostrzeże nas przed niebezpieczeństwami nadchodzących dni, każdy z nas bowiem boi się nieznanego. Oczekujemy pochwał, które w cudowny sposób połechtają nasze ego, oczekujemy rad, typowych rad "jak żyć". Często jednak dostajemy ogólnikowe informacje, które tak naprawdę nie dają nam żadnej odpowiedzi. 

Wierzyć, czy nie wierzyć?
To kwestia upodobań i gustu. Jeżeli mamy czas i chęci zawsze możemy odwiedzić portale astrologiczne, gdzie można znaleźć treści bardziej rzetelne, bo podparte faktyczną wiedzą, przykładami mogą być: http://astromix.pl/ oraz http://www.astrolabium.pl/Astrologia to nie tylko horoskopy, ale i również tarot, o którym napiszę przy innej okazji. :)

Czytać?
Czytać, ale nie brać wszystkiego do serca, nie zamartwiać się nierealnymi sytuacjami i nie popadać w nadmierny samokrytycyzm- wszystko jest dla człowieka, ale z umiarem. ;)

Astrologii nie mówię jednoznacznie nie, ale chciałabym porozmawiać z kimś, kto się na tym naprawdę zna i kto pokazałby mi, czym jest naprawdę astrologia... z praktycznego punktu widzenia.

Mieliście kiedykolwiek do czynienia z astrologią? Czytacie horoskopy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Follow