2011-08-12

Top 10: pisarze, z którymi chciałabym wybrać się na kawę.

Zachęcona przez Kreatywną i innych blogerów z blogów książkowych, postanowiłam sama spisać swoją listę dziesięciu pisarzy, z którymi wybrałabym się na kawę. (o akcji można przeczytać tutaj.)


Zanim przejdę do zestawienia, chciałam zaprosić Was na moje inne blogi z recenzjami: filmowymi oraz muzycznymi :)
Stephen King

Mistrz horrorów, jeden z moich ulubionych pisarzy, z którym wyprawa na kawę mogłaby się przerodzić w bardzo ciekawą konwersację, żeby nie rzec przygodę ;)Anne Rice

Królowa powieści o wampirach, ulubiona pisarka, która czaruje swoimi kontrowersyjnymi niekiedy powieściami, mroczna madonna z uśmiechem na twarzy, z którą popołudniowa kawa byłaby pełna magii i (zapewne) mrocznych opowieści.Terry Prattchet

Każda jego powieść, jest jak wyprawa w nieznane- zawsze może wydarzyć się... dosłownie wszystko. Myślę, że gdybym miała szansę spotkać się z tym autorem mogłoby zdarzyć się wszystko! ;) A kawa byłaby tylko pretekstem do snucia zwariowanych opowieści... i innych dziwnych rzeczy ;)
J.K.Rowling

W moim zestawieniu nie mogło zabraknąć kobiety, która barwiła mi dzieciństwo niezwykłymi opowieściami, światem z którym się utożsamiałam i bohaterami, takimi jak ja prezerażonymi dzieciakami wkraczającymi w całkiem nowe życie i całkiem nowy świat... Chciałabym jej podziękować, za tyle wspaniałych lat i tyle wspaniałych emocji...Graham Masterton


Z tym panem miałam już przyjemność się spotkać, kiedy to przybył do Wrocławia na Dni Fantastyki w 2009 roku. Muszę przyznać, że już dano nie spotkałam tak charyzmatycznego człowieka! I bardzo bym chciała powtórzyć spotkanie i móc porozmawiać z tym autorem znacznie dłużej.
Sylvia Plath

Jedna z moich ulubionych poetek, niestety już nieżyjąca. Z chęcią dzieliłabym się z nią moimi obserwacjami, dawała do oceny swoje własne wiersze... A nasze spotkanie przy kawie mogłoby się zamienić w literacką podróż po lirycznej strony mocy ;))


 


Janet Fitch
Jedna z moich ulubionych pisarek, każda z dwóch wydanych w Polsce powieści stała się moimi ulubionymi. Jest to bez dwóch zdań jeden z moich największych marzeń ;)  

Kohta Hirano

Autor jednej z moich ulubionych mang/anime: "Hellsing". Mangaka, który swoją kreską czaruje, wyobraźnią kreuje niezwykłe światy a fabułą bawi, straszy i śmieszy... To byłoby bardzo ciekawe spotkanie...


J.R.R.Tolkien

Przedstawiać tego autora nie muszę, trylogia "Władcy Pierścieni" do dziś dzień jest jedną z najbardziej lubianych powieści fantasy, a samo spotkanie z mistrzem tego rodzaju powieści byłoby znamienitym wydarzeniem i z pewnością bardzo inspirującym...Ewa Lipska

Jedyna rodaczka w moim zestawieniu, która swoimi wierszami wzruszała, bawiła a przede wszystkim doskonale opisywała panujące czasy, ludzi i emocje. Bardzo cenię. I z chęcią wybrałabym się na kawę, do jakiejś przyjemnej kawiarni z tą polską poetką :)

A Wy z kim z chęcią poszlibyście na kawę? ^^

13 komentarzy:

 1. Z wyżej wymienionych z pewnością wybrałabym się na kawę z Kingiem:D
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. O, z Tolkienem i jego kumplami-Inklingami i ja bym się chętnie spotkała :) A Rowling obowiązkowo!

  OdpowiedzUsuń
 3. trudna decyzja! na pewno Tim Burton :), a z pisarzy...hmmm Małgosia Warda, Grażyna Plebanek, Martyna Wojciechowska, Agatha Christie... no sporo tych państwa u mnie bedzie! 10 to za mało...pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja najchętniej spotkałabym się z mangaką Tite Kubo przy herbacie(twórcą Bleacha) i porozmawiała sobie na temat nieobecności w mandze mojej ulubionej postaci ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również chętnie wybrałabym się na kawę z Kingiem i Rice :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z powyższych autorów na pewno z Rowling, a tak w ogóle to pewnie by się kilku znalazło, choć duża część moich faworytów już niestety nie żyje...

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie chciałabym spotkać się i porozmawiać ze Stephenem Kingiem:) Z innych twórców byłby to Sapkowski, Jacqueline Carey, Brent Weeks, Blake Charlton, Beatą Pawlikowską i Martyną Wojciechowską. Z nieżyjących Jack London, James Olivier Curwood oraz Fiodorem Dostojewskim.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ewę Lipską i Tolkiena chętnie zabrałabym i ja!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z Paulo Coelho. Przynajmniej mogłabym z nim poruszyć inteligentne tematy. Chociaż nie wiem czy mój ograniczony umysł wytrzymałby zderzenie z tak wielką ilością rozważań filozoficznych na raz ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ze Stephenem Kingiem chętnie bym sobie porozmawiała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. z pierwszą piątką też bym się chętnie wybrała :) prócz nich wybrałabym również Jodi Picoult, Barbarę Rosiek i Beatę Pawlikowską :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja również chętnie wybrałabym się na kawę z Kingiem, chociaż jak znając życie dostałabym pełnego paraliżu z emocji na jego widok :)

  OdpowiedzUsuń
 13. O, Kohta Hirano xD
  Oglądasz może "Hellsing Ultimate"? Jakie są Twoje wrażenia? Bo ja jakoś utknęłam i nie mogę.

  Pozdrawiam serdecznie!^^

  OdpowiedzUsuń

Follow