2013-10-16

Fantasy Expo, Wrocław, 13.10.2013 r.

O Fantasy Expo dowiedziałam się przypadkowo podczas całkiem innego konwentu jeszcze w sierpniu. Dopiero na kilka dni przed imprezą przypomniała mi o nim przyjaciółka. Szłam na miejsce imprezy nie mając praktycznie w ogóle żadnych myśli. Chciałam wejść na miejsce imprezy z wolnym od uprzedzeń umysłem. Nie zdążyłam nawet całkiem zapoznać się z planem imprezy. Spontanicznie stanęłam dosyć późno tego dnia w kolejce... Oniemiałam przestąpiwszy prób Hali IASE: tylu ludzi w jednym miejscu już dawno nie widziałam. Impreza bardzo przypominała mi targi, na których oprócz wystawców (w sumie dwudziestu jeden *), można było uczestniczyć w spotkaniach autorskich (m.in. z Jakubem Ćwiekiem i Andrzejem Ziemiańskim), można było wziąć udział w turniejach przeróżnych gier, zrobić sobie zdjęcie w specjalnej "foto-budce" w kąciku Cartoon Network, które na Fantasy Expo obchodziło piętnaste urodziny. Można było wziąć udział w niezliczonych konkursach (w tym, również rysunkowych) i, oczywiście w spotkaniach z twórcami gier, zobaczyć premierowo dwie gry komputerowe i trzy gry planszowe... A wszystko to zorganizowane naprawdę solidnie. 

Kilka zdjęć z ogólnego wyglądu imprezy:
Spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim (pani redaktor, chyba nie do końca wiedziała o czym rozmawia z autorem)
Aleja Kolorów, gdzie wystawiali się rękodzielnicy.
Ściana, na której można było narysować, co się chciało - oblegana przez dzieci :)
Fani "Star Wars" nie byli zawiedzeni
Organizatorzy dbając o każdy szczegół, raczej nie spodziewali się, że ta darmowa impreza zainteresuje tak wielu ludzi (nie tylko z Wrocławia i okolic), tłok panujący wewnątrz, nasilił się pod koniec imprezy, zwłaszcza na Cosplay'u. Trudności w przepływie ludzi spod sceny, niezbyt dobre oświetlenie... a osoby, które ze światem gier (bo to właśnie głównie na grach skupiona była ta impreza, mimo wszystko) nie mają zbyt wiele wspólnego, nie grają namiętnie i nie znają twórców gier, którzy gościli na imprezie: mogli się po prostu, zwyczajnie nudzić. Za rok, mam nadzieję, że będzie więcej atrakcji, większa hala. Impreza ta, pierwsza tego typu we Wrocławiu ma naprawdę potencjał.

A na koniec, kochani, coś, co kocham w tego typu eventach- COSPLAY:

JURY: w środku Violet Cosplay na końcu Jakub Ćwiek
Seria: Sailor Moon
Nine z "9"
Dragon's Prophet - Archer - z Shappi Workshop
Poison Ivy z DC COMICS
Annie z League of Legends
Orianna - Sewn Chaos, League of Legends - z AHu's Coslake
Kamael z Lineage II 
Alice: Madness Returns
Dragon's Prophet- Oracle - z Sandygraphy
LOKI!
Eren z Shingeki no Kyojin
League of Legends - Zyra - z Issabel Cosplay & other

Marzy mi się, by ta impreza urosła do rangi ComicConu na zachodzie... Na pewno coraz więcej jest w Polsce imprez tego typu, co mnie niezmiernie cieszy. 

Czekam na następne Fantasy Expo, a dla Was mam jeszcze kilka linków:
 • wyniki konkursu Cosplay'owego na yt: klik
 • materiał video relacjonujący pierwszą edycję tej imprezy: klik
 • strona www Fantasy Expo: klikLubicie chodzić na takie imprezy? Co o nich w ogóle myślicie? A może byliście?* wszelkie informacje na ten temat pochodzą stąd: http://www.fantasyexpo.pl/index.php?page=news08

6 komentarzy:

 1. oo, fajna impreza ; ) - świetne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, impreza była bardzo fajna : ) Bardzo dziękuję za komplement dotyczący zdjęć, akurat fotografia jest moją drugą, największą pasją :)

   Usuń
 2. Na takie imprezy raczej nie lubię chodzić, bo w ogóle się takimi rzeczami nie interesuję, ale fajnie, że coś takiego jest organizowane, to musi być spora przyjemność być na czymś takim dla pasjonata. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dla pasjonata, taka impreza to nie lada gratka :)

   Usuń
 3. Nigdy nie byłam na tego typu imprezie i nawet nie wiedziałam, że coś takiego, jak Fantasy Expo istnieje, ale przyznam, że z czystej ciekawości chętnie bym się wybrała, bo przeglądając twoje zdjęcia jestem nimi zafascynowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zdjęcia się podobały! :D Ja chyba też, gdybym nie lubiła takich imprez, poszłabym na jakąś z czystej ciekawości :D

   Usuń

Follow