2010-07-19

Jeździec bez głowy (1999)

Kolejne filmy, które pragnę Wam przedstawić (opisane zostaną w oddzielnych notkach) są powiązane z znakomitym Timem Burtonem (i na pewno jeszcze jakieś jego filmy się tu pojawią), a noszą tytuły: "Jeździec bez głowy" i "Miasteczko Halloween" :)

Tytuł oryginalny: Sleepy Hollow 
Reżyseria: Tim Burton 
Produkcja: Niemcy, USA 
Rok: 1999 
Gatunek: horror 
Obsada: Johnny Depp (Ichabod Crane),
Christina Ricci (Katrina Van Tassel),
Miranda Richardson (Lady Van Tassel / Crone), 
Na podstawie: Washington Irving "Legenda o Sennej Kotlinie" (opowiadanie)
Pierwszy z nich nosi tytuł "Jeździec bez głowy" i opowiada o pewnym miasteczku nieopodal Nowego Jorku na przełomie XVIII i XIX wieku, gdzie mają miejsca tajemnicze i zagadkowe morderstwa. Zamordowane osoby znajdowane są z odciętą głową. Mieszkańcy "Sleepy Hollow" są pewni, że za sprawą morderstw stoi tytułowy bohater, Jeździec bez głowy, który poszukuje zemsty za to, co się z nim stało.
Ichabod Crane (Johnny Depp) jest nowojorskim policjantem. Przybywa on do małej osady Sleepy Hollow, by rozwiązać sprawę tajemniczych morderstw. Crane, w przeciwieństwie do mieszkańców, nie wierzy, aby w tym wypadku działały siły nadprzyrodzone. Jedną z niewielu życzliwych dla Crane'a osób jest Katrina Van Tassel (Christina Ricci), która pomoże mu w rozwikłaniu tej tajemniczej zagadki. Więcej dowiecie się jak obejrzycie film (jeśli jeszcze się Wam nie udało tego dokonać ;P)
Polecam, nie tylko ze względu na cudownego Johnny'ego Deppa ;)
Moja ocena:  5

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Follow