2013-09-25

Liebster Blog Award

Zostałam nominowana do tej blogowej zabawy przez Mathilde z bloga: mathildebody.blogspot.com za co serdecznie dziękuję!Oto moje odpowiedzi na zadane pytania:


1. Jaka jest Twoja ulubiona książka?

Ciężko mi wybrać jedną, będzie więc kilka: "Wywiad z Wampirem", "Biały Oleander", "Płacząca Zuzanna"

2. Więcej taniej odzieży czy mniej droższej?

Niekoniecznie w takim zestawieniu. Nie muszę posiadać wielu ciuchów z sieciówek, czy markowych sklepów, ale na pewno zależy mi na jakości (np. w przypadku obuwia i torebek), kocham sh i lumpeksy, więc najczęściej tam właśnie się zaopatruję w ubrania. Nie liczy się ilość a jakość.

3. Co stanowi dla Ciebie motywację do działania?

Inspiracja, pozytywna muzyka i to, że dane działanie przyniesie mi satysfakcję.

4. Jaki gatunek muzyczny najlepiej Cię określa?

Strasznie trudne pytanie: jestem połączeniem wielu sprzecznych gatunków: mrocznej gitarowej, gotyckiej muzyki sprzężonej z francuską liryką, cukierkową muzyką japońską, nostalgiczną muzyką islandzką, fińską oraz z nutką orientalnych brzmień rodem, np. z Indii. Jestem jednym wielkim poplątaniem.

5. Co uważasz za warunek szczęścia?

Spełnienie zawodowe jak i prywatne. Posiadanie pewności i stabilizacji. Bezpieczeństwo. Spełnianie marzeń. Miłość i przyjaźń. Szczęście moich bliskich.

6. Jaka jest Twoja ulubiona używka?

Kawa, nie potrafię bez niej (prawie) żyć ;) 

7. W jakich czasach chciałabyś/chciałbyś żyć i dlaczego?

Nie od teraz wiem, że urodziłam się w złej epoce... ale gdy mam powiedzieć w jakich czasach najchętniej chciałabym żyć, jest mi ciężko wybrać. Kocham lata 60' XX wieku, ale uwielbiam też okres wiktoriański, średniowiecze i renesans...

8. Wierzysz w zjawiska nadprzyrodzone czy odnosisz się do takich tematów sceptycznie?

Dobre pytanie... jestem sceptyczna z natury, ale nie mogę wszystkiego wykluczyć, bo sami jeszcze wielu problemów tej natury nie rozwikłaliśmy i nie zdołaliśmy wszystkiego poznać. Niczego z góry założyć nie mogę, więc tego nie robię.

9. Który kolor oraz jaki styl uważasz za swoje ulubione?

Kolor, zdecydowanie fiolet. Co do stylu... lubię dziewczęce, delikatne, zwiewne sukienki, ale i również ciężkie, ciemne i mroczne gotyckie kreacje. Kolejna kontrastowość mojej osobowości.

10. Które wydarzenie z historii powszechnej uważasz za najistotniejsze?

Kolejne ciężkie pytanie... mogłabym wybrać kilka, np. opracowanie teorii Einsteina, bądź Darwina, obalenie Mury Berlińskiego, na pewno nie te związane z konfliktami zbrojnymi - wolę kreować, niż niszczyć. 

11. Która pora roku jest Twoją ulubioną i dlaczego?

Uwielbiam pory przejścia, jesień i wiosnę. Ale jeśli mam wybrać ulubioną, jest mi z tym ciężko. Każdą uwielbiam za coś zupełnie innego.


Ja nikogo nie nominuję, jeśli jesteś chętny, odpowiedz na te same pytania co ja :)
6 komentarzy:

 1. Same skrajności widzę ;)
  Ale podoba mi się to ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ni nie poradzę, że nie umiem być stronnicza ;)

   Usuń
 2. Łał, ciężko byłoby zrobić Twój profil psychologiczny, kontrastowa, skrajna dziewczyna :D

  Co do Twojej odpowiedzi na mój komentarz pod ostatnią notką: Uwielbiam filmy z Indii, Bliskiego Wschodu, czy innych krajów Azji, a “Wypełnić Pustkę“ kocham! Naprawdę, oglądałam wiele filmów izraelskich, ale ten pobił konkurencję na głowę. Byłam na tym filmie w kinie, wyszłam pod ogromnym wrażeniem i w domu jeszcze kilka razy oglądałam film na yt po hebrajsku bez tłumaczenia, a kiedy znalazłam z napisami na zalukaj to aż zawyłam z radości. Z resztą, jeszcze na ciepło po seansie, namachałam recenzję u siebie:
  http://the-sunshine-girl.blogspot.com/2013/07/so-close-to-masterpiece-or-longest.html
  I rozgość się kochana, bo będę bardzo dużo pisała o kinie bliskowschodnim :)
  Pozdrawiam b. serdecznie!
  Monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo mi się to podoba! :D Kocham niezwykłe kino z tamtych właśnie rejonów, całkowicie inne niż te zachodnie, schematyczne filmy (choć i tam znajdą się perełki, oczywiście) :D Będę częstym gościem, oj będę :D

   PS Co do profilu psychologicznego, chyba się zgodzę, sama do końca siebie nie rozumiem, haha :D

   Usuń
 3. Interesujące odpowiedzi, przyjemnie się czytało
  Pozdrawiam Cię :)

  OdpowiedzUsuń

Follow