2013-06-17

Prasówka, czyli przegląd czytanej prasy #2

Cykl ten, dość krótki ma za zadanie przybliżyć czytelnikowi magazyny i czasopisma, w których się zaczytuję i, które mnie inspirują.
Posty na temat czasopism zostały podzielone na kilka części zdjęcia numerów nie odpowiadają miesiącowi (wybrałam losowe pozycje); w zestawieniu nie pojawiają się"Nowa Fantastyka" oraz "Zwierciadło", bo o nich już pisałam/piszę. 

Bez przedłużania, drugą pozycją (po "K MADZE"), którą czytuję i lubię jest "Torii"

Przeglądając "Torii" zawsze mam wrażenie, że przenoszę się w całkiem inną rzeczywistość - japońską rzeczywistość. Przepełniona informacjami z aktualnych wydarzeń, napominająca o historii Japonii, sięgająca po wydawnictwa polskie nawiązujące tematyką do Kraju Kwitnącej Wiśni... Kultura, sztuka, japońska tradycja - o tym pisze się w "Torii" i to właśnie najbardziej ciekawi. To jedno z tych czasopism, które czyta się od deski do deski. 

Kilka przykładowych stron z tego numeru:


Znalezienie dla siebie artykułu w tym czasopiśmie jest dosyć proste, poprzez spektrum tematów, które są naprawdę różnorodne. Możemy się np. dowiedzieć czegoś więcej o japońskiej kaligrafii, medycynie naturalnej, o nowych książkach japońskich twórców na polskim rynku; o filmach, reżyserach; o sztukach walki; o pięknie Japonii i wszelkiego rodzaju ciekawostki będące uzupełnieniem danego numeru (przykładowo ten numer zawierał ciekawostkę w postaci polskiego magazynu ukazującego się w Japonii!).

Magazyn skierowany głównie dla pasjonatów zafascynowanych kulturą Japonii w szerokim zakresie. Jak dla mnie, najlepszy mówiący o takiej tematyce, pojawiający się na polskim rynku.

A co Wy sądzicie? Czytacie?


Inne posty w tym cyklu:

6 komentarzy:

 1. Nie miałam pojęcia, że na rynku jest dostępny taki magazyn, muszę się za nim rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również polecam to czasopismo. Kilka zdań ode mnie na jego temat - jeśli nie masz nic przeciwko.

  http://jaroslawd.blogspot.com/2013/04/recenzja-torii-16.html

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, widziałam Twoją recenzję już kawałek czasu temu :)

   Usuń
 3. Jakoś nie czytam czasopism :) jedynie magazyn Książki, a tak to jakoś trudno mi się zmobilizować do innych gazetek, choć szperam za rożnymi artykułami po internecie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o nim wcześniej. Wygląda ciekawie (zwłaszcza ten artykuł o średniowiecznej sztuce oblężniczej), rozejrzę się. :)

  OdpowiedzUsuń

Follow